“Annemi Arayacağım” Dedi, Hesabına 40 Bin TL Gönderip Kaçtı!

Sakarya’da bir genç, her zaman gittiği mekanda hesabı ödedikten sonra ‘Annemi arayacağım’ diyerek iş yeri sahibinin telefonunu aldı. Kendine 40 bin TL gönderdi, sonra da sırra kadem bastı. Detaylar?

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki bir kafede, üzerinde kredi kartı ve nakit olmadığını belirten Sefa Ö. adli genç, 120 TL’lik hesabını ödemek için iş yeri sahibinin IBAN’ına transfer yapmak istediğini söyledi.

Genci tanıyan iş yeri sahibi Oğuzhan A. da IBAN’a hesap yollamasını kabul ederek, telefonundan hesap bilgilerinin olduğu mobil bankacılık uygulamasını açtı.

120 TL’lik hesabını ödeyen Sefa Ö, kısa bir süre sonra “Annemi arayacağım” diyerek iş yeri sahibi Oğuzhan A.’nın telefonunu rica etti.

IBAN transferi için mobil bankacılık uygulamasını arkada açık bırakan Oğuzhan Ö., başına geleceklerden habersiz telefonunu annesini arayacağını söyleyen Sefa Ö.’ye verdi.

Fakat gelin görün ki, Sefa Ö.’nün “Annemi arayacağım” cümlesinin bir tuzaktan ibaret olduğu ortaya çıktı. Sefa Ö., iş yeri sahibinin hesabından kendisine 40 bin TL gönderdi, telefonu geri verdi ve kameralara da yansıdığı gibi kafeden koşarak kaçtı.

Bir süre sonra hesabını kontrol ettiğinde parasının eksik olduğunu fark eden iş yeri sahibi Oğuzhan A., güvenlik kamerası görüntüleri ile polise başvurdu.

Oğuzhan A.’nın dolandırıldığı şikayetiyle harekete geçen polis ekipleri, Sefa Ö.’yü arıyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x