Estetik Cerrahların Katıldığı Bilimsel Bir Araştırma, En Çekici Erkek Poposunun Şeklini Ortaya Çıkardı

ABD’de estetik cerrahlar arasında yapılan bir araştırma ‘en çekici ve ideal erkek poposu’ şeklini buldu. Detaylar içerikte!

Kaynak: https://www.indyturk.com/node/678751/…

Bugüne kadar bilimsel çalışmalar hep kadın bedeni üzerinde yoğunlaşmıştı. Ama son yıllarda erkeklerin bedeni hakkında da araştırmalar yapılıyor. Artık kadın kalçasından çok erkek poposunun da araştırma konusu olduğu dönemlere geldik.

Erkek poposu hangi şekilde olursa daha güzel ve ideal olur tartışmalarının sosyal medyada ara sıra bazı bazı yapıldığını duymuşsunuzdur.

Kimileri yuvarlak bir poponun daha çekici olduğunu iddia ederken kimileri de sert görünümlü erkek popolarından hoşlanıyor.

Ancak yakın zamanda ABD’de yapılan bir araştırmaya göre plastik cerrahlar aracılığıyla “ideal erkek poposu” şekli bulundu.

Plastic and Reconstructive Surgery adlı hakemli dergide yayımlanan çalışmanın sonuçları bir hayli dikkat çekici. 2 binin üzerinde katılımcıya erkek poposu fotoğrafları gösterildi ve bunlar üzerinden anket yapıldı.

Katılımcıların yüzde 61’inin erkek olduğu anket sonuçlarına göre katılımcılar “çok düz ve çok büyük olmayan” popoları daha çekici buluyor.

Duke Üniversitesi’nden araştırma yazarı Ashit Patel’e göre ise kadınlar en çok “orta büyüklükte, orantılı, seksi ama çok da fazla çıkıntılı olmayan” bir erkek poposunu beğeniyor.

Estetik cerrahların en çekici erkek poposu tarifi tabii ki herkesin beğenisine uymaz. Siz bu araştırma sonuçlarına ne diyorsunuz? Yorumlara buyrun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x